Pasování prvňáčků na Rytíře řádu Čtenářského.

Protože se blížil konec školního roku, přišla pro malé čtenáře chvíle, kde měli za úkol

ukázat, jak se naučili v první třídě číst.

Čekalo je pár úkolů, pomocí kterých jsem si ověřila, že opravdu školu nejenom navštěvovali, ale i v ní něco pochytili. Čekal je kvíz, hledání v knihách, porozumnění čteného textu, zašifrovaná pohádka a nakonec mi každý z nich přečetl kousek textu.

Všichni úspěšně splnili všechny úkoly, nastalo Pasování Prvňáků Rytířem Řádu čtenářského, součastí byl Slib a samozřejmě Kniha a pár maličkostí k tomu.A protože jsemv tom shonu úplně vypustila focení, tak nemám pro Vás žádmou fotečku.

 

 Velikonoce s knihou

Letos jsem besedy ve škole zařadila do Března- měsíce knihy a zároveň spojila s Projektovým dnem ve škole, který byl zaměřený na Velikonoce a celý projektový den jsme nazvali Velikonoce s knihou. Školáci byly rozděleny do dvou skupin a každá skupina se postupně vystřídala na tvoření, kde vyráběli krásné záložky do knihy, skládali staré knihy  a na besede jsme si povídali o knihách a o spisovatelých. Samozřejmně také o Velikonocích a luštili jsme křížovky, hádali hádanky a děti měli za úkol uhodnout z písmen, které si museli v knihách podle určitého klíče vyhledat, sestavit čtenářské motto naši knihovny " Četba jsou otevřené dveře do kouzelného světa".

 

OBRÁZEK : 12.jpg

 

 

OBRÁZEK : 22.jpgOBRÁZEK : 41.jpg

OBRÁZEK : 32.jpgOBRÁZEK : 51.jpg

 

OBRÁZEK : 61.jpgOBRÁZEK : 71.jpg

 

OBRÁZEK : 8.jpg

 

 

 

OBRÁZEK : 9.jpg

 

 

OBRÁZEK : 10.jpg

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A máme tady nový školní rok a s ním nás čekají nové besedy a návštevy školáků a předškoláků v knihovně, na které se už moc těším a pilně připravuji...

 


 

 Protože sliby se mají plnit, tak jsem děti z MŠ navštívila já a popovídali jsme si na téma Večerníček. Přečetla jsem dětem úryvky z knihy  TO NEJLEPŠÍ Z VEČERNÍČKU, vyrobili jsme si večerníčkovskou čepici a společně si povídali nejenom o pohádkách, ale i o čtení a jeho významné roli pro ně samotné. Děti opět nesklamali a byli tvořivé, aktivní a mnoho toho vědeli o knížkách samotných a také o knihovně.


Knihovnu navštívili předškoláci z MŠ Dlouhý Most a seznámili se s knihovnou, hravou formou jsme si knihovnu představili a povídali si o knížkách. Ještě je čeká beseda na téma Večerníček, která se odehraje ve školce.

 

 


 

 

I letošní rok jsem zahájila besedou nebo spíš Pasováním Prvňáčků na Rytíře řádu čtenářského.

Děti museli splnit pět ůkolú, za ně dostali smajlíka a pak nastalo slíbené Pasování Na Rytíře, kde součástí byl slib Rytíře řádu čtenářského

 

Slibuji ve jménu všech

krásných knížek, pohádek,

příběhů a básniček :

 Budu se chovat jako rytíř řádu čtenářského.

 Budu knížky opatrovat jako nejvzácnější dary.

 Budu je mít rád.

 Budu se k nim chovat opatrně a s úctou.

Samozřejmě byla pro děti připravena knížka Veselé povídání o zvířatkách, diplom a sladká odměna. S pasováním i s ůkolama mi pomáhali žáci 5 ročníku zdejší ZŠ Pavlínka Ivanová a Filip Ceé.Tímto jim ještě jednou děkuji a zde je seznam Ryrířů řádu Čtenářského :

 Viktorka Rösselová

Klaudie Olekšáková

Veronika Vyhlídková

Anička Kubánková

Marjánka

Sára Výravová

Vendelín Vetiška

Jirka Šoun

Josef Zítek

Vojta Hrušovský

 

OBRÁZEK : beseda_21.jpg

 

 

 

 

 OBRÁZEK : beseda_31.jpg

 

 

OBRÁZEK : beseda_11.jpg

 

OBRÁZEK : beseda_51.jpg

 

 

 

 

OBRÁZEK : beseda_4.jpg

 

 

 

 

 

OBRÁZEK : beseda6.jpg